ABCya! Animate

On-line služba pro tvorbu animovaných gifů naleznete na stránkách ABCAY, které jsou věnovány žákům předškolního věku a 1. stupně. Pro první seznámení s vytvářením souborů ve formátu gif jej určitě využijete i na 2. stupni základní školy.

• Nástroj pro věkově mladší žáky.
  • Volba pozadí.
  • Knihovna postav, objektů, obrázků (doprava, příroda, zvířata, atd.).
  • Využití na tabletu (iPad).
  • Vytváření vlastních jednoduchých pohyblivých obrázků a scén, až 100 snímků.
  • Export do formátu gif (pohyblivého obrázku).

Vytváření animovaných obrázků

Intuitivní prostředí ABCya! Animate je přizpůsobeno věku nejmenších dětí.

Ve spodní části naleznete nástroje tužky, štětce, textu, geometrických tvarů a vstup do galerie obrázků. Pomocí šipky (Select) je možné libovolný objekt označit a pomocí červeného křížku (Delete) vymazat. U většiny nástrojů můžete volit velikost (Size) a barvu (Color).

V pravé části naleznete galerii pozadí (Edit background), můžete ale vytvořit vlastní nebo vložit obrázek z počítače.  Mezi další tlačítka patří kopírování snímku (Copy frame), Předchozí snímek (Previous frame), Vymazání snímku (Clear frame). Pro vytvoření animovaného obrázku využijte možnost Export as gif (v nabídce možnost nastavení kvality). Pro smyčku využijte Loop.

V horní části se nacházejí jednotlivé snímky, které vytvoříte.

Ukázky z prostředí