Prezi

Netradiční, dynamická nelineární prezentace Prezi, která připomíná myšlenkovou mapu. Jedná se o nekonečné plátno, do kterého vkládáte jednotlivé prvky a vzájemně je propojujete.

• Obsahuje knihovnu šablon, je možné vkládat obrázků, různé tvary, odkazy na videa.
  • Výhodou je sdílení a spolupráce s ostatními, práce on-line i offline a ukládání do formátu pdf.
  • Při prezentování je flexibilní, můžete se zaměřit na detail i celek.

Vytvoření účtu

Pro vytváření prezentací je nutné přihlášení. Ve verzi Public můžete vytvářet, spolupracovat a prezentovat. Pro vytvoření účtu stačí jméno, příjmení, e-mail a heslo nebo je zde možnost propojení s účtem na FB a Linkedln.

Využití ve škole

Existuje verze pro školu Edu Enjoy, která je zdarma. Podmínkou je registrace pomocí školního e-mailu. Doporučuji na ZŠ registraci s žáky jednu hodinu předem, někdy trvá delší dobu, než přijde potvrzovací e-mail.

Postup při vytváření prezentací

Popis prostředí Prezi, vytváření vlastních prezentací (autor: Guru ve škole, pdf)