Google Weby

Nové Weby Google přinášejí jednoduchou a interaktivní práci při vytváření webových stránek. Vyzkoušejte jejich intuitivní prostředí pro první pokusy studentů vytvořit si své vlastní webové stránky.

Popis prostředí

• jednoduchá, intuitivní editace
  • nutnost účtu Google
  • vložení objektů Google (Kalendáře, Mapy, YouTube)
  • propojení s Google Diskem (Dokumenty, Prezentace, Formuláře, Tabulky,..)
  • spolupráce, sdílení
  • využití Motivů
  • zobrazení stránky optimalizováno pro různá zařízení (počítač, mobil, tablet)

Vytvoření nového webu

Každý web se automaticky uloží na vašem Google Disku. Prostřednictvím něj můžete také nový web vytvořit (Přidat – Více – Weby), další možností je ikona Weby v panelu Google ostatních aplikací, popř. Google Weby (a stisknutím + vpravo dole – Vytvořit nový web).

Editace webu

Po vytvoření webu se automaticky vytvořila Domovská stránka.

Pojmenujte si nový web, vyberte jeho motiv (vpravo nahoře), pozor na volbu nabízeného formátu písma (diakritika). U motivu zvolte jeho barevné rozložení, vyberte z nabízeného stylu písma. Nabídka motivů je v současné době malá. Žáci se alespoň soustředí více na obsah svých webových stránek.

Pokud se nad jednotlivými objekty pohybujete myší, vždy se objeví nabídka editace.

Záhlaví jednotlivých stránek
  • Změna titulního obrázku – výběr z galerie, z počítače, podle URL adresy, možnost vyhledání na Google, z Disku Google, vlastní fotografie
  • Typ záhlaví – velký banner, banner, pouze text
Obsah webu

Po dvojitém kliknutí se objeví nástroj, pomocí kterého vkládáte jednotlivé objekty. Na webové stránky pomocí něj může vkládat různé objekty – textové pole, obrázky, odkazy, nahrát soubory z disku.

Využívejte i postranní panel – nabízí navíc možnost vložení obsahu Google – YouTube, Kalendáře, Mapy nebo dokumentů Google (Formulář, Prezentace,..).

Grafická úprava

U sekcí se objeví po levé straně paleta – vyzkoušejte styl sekce: zvýraznění nebo vložení obrázku do pozadí. Vhodnou pomůckou jsou vodící čáry pro umístění objektů na stránce.

Další stránky

Pomocí pravého panelu vytvořte nové stránky, budou přístupné pomocí horní nebo boční navigace.