Wordwall

Wordwall je zajímavá on-line aplikace pro tvorbu vlastních interaktivních aktivit (spojování slov, řazení, kvízy, přiřazování, anagramy, hádání slov, pexeso, osmisměrky, …).

• hravé interaktivní aktivity pro žáky na libovolném zařízení (PC, tablet, mobil, interaktivní tabule) v různých předmětech
  • šablony pro tvorbu aktivit
  • vyhledávání v galerii aktivit učitelů
  • sdílení (odkaz, vkládání na vlastní webové stránky, Učebna Google)
  • sledování výsledků žáků/anonymní mód
  • čeština
  • účet zdarma – 5 aktivit

Vytvoření účtu, vlastní úložiště

Při vytváření aktivit budete potřebovat vlastní účet – pro jeho založení stačí zadat uživatelské jméno, e-mailovou adresu a heslo, propojení s účtem Google nebo registrace školy (nákup licence). Vytvořené aktivity je možné třídit do složek a podsložek, kopírovat, přesouvat a samozřejmě i kdykoliv editovat.

Vyhledání vytvořeného cvičení

Před tvorbou vlastních aktivit vyzkoušejte, co aplikace umí a co je již vytvořeno. Hotová cvičení je možné vyhledat (Menu – Komunika) podle klíčových slov. Kliknutím na vybraný náhled se cvičení otevře a můžete si vyzkoušet, jak aplikace funguje.

Vytváření vlastních cvičení

Při vytváření vlastních cvičení použijte jednu z nabízených šablon, kterou „naplňte“ vlastním obsahem – jejich seznam najdete na titulní straně. Vyzkoušejte např. aktivitu Honička v bludišti, Třídění do skupin, Seřazeno podle pořadí a další.

Po vytvoření aktivity zvolte Téma, Možnosti (časovač, životy, obtížnost, zpětnou vazbu). K dispozici je i výsledková tabule.

Sdílení aktivit

Vytvořená cvičení sdílejte pomocí odkazu nebo vkládejte do svých webových stránek, určitě oceníte vložení do Učebny Google. Nezapomeňte na nastavení zadání úkolu:

• žáci vyplní své jméno nebo budou pracovat anonymně
  • doba aktivity
  • nastavení zpětné vazby